wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
19 sierpnia 2011, autor: red.
Bardo, Nysa Kłodzka (Spływy przełomem bardzkim)

Rzeka w tym miejscu przeciska się przez Góry Bardzkie, pięcioma meandrami, odkrywając miejscami skały, na wyskokość do kilkunastu metrów i tworzy doline o głębokości ok 150m. 

Przełom Bardzki to odcinek Nysy Kłodzkiej, od ujścia Ścinawki do Barda. Rzeka w tym miejscu przeciska się przez Góry Bardzkie, pięcioma meandrami, odkrywając miejscami skały, na wyskokość do kilkunastu metrów i tworzy doline o głębokości ok 150m. Nysa Kłodzka na tym odcinku ma charakter antecydentny, co oznacza że jest starsza niż góry, w ten sam sposób powstawał Wielki Kanion. Zapraszam do odkrywania tego przepięknego zakątka Ziemi Kłodzkiej, do tej pory nieuczęszczanego przez turystów z uwagi na brak sprzętu do pływania oraz z braku wiedzy o Przełomie Bardzkim który z całą pewnościa zasługuje na miano cudu Sudetów! Już po II wojnie światowej zamierzano uruchomić spływy takie jak na dunajcu ale nic z tego nie wyszło i dopiero w 2010 w miejscowości Bardo otwarta została pierwsza przystań wodna na Nysie Kłodzkiej, dzięki niej każdy jest w stanie poznać uroki rzeki w górach Bardzkich. Spływ zaczynamy w miejscowości Młynów- lewy brzeg lub Ławica prawy brzeg Nysy Kłodzkiej, od mostu łączącego obie miejscowości, wpływamy w inny świat. Bogactwo flory i fauny w niezmienionym otoczeniu przez człowieka, sprawia że spływ staje się wyprawą w dawne czasy.

Długość trasy – 45 km.

spływ kajakowy  Bardo Śląskie  Nysa Kłodzka  Ścinawka  Góry Bardzkie
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne