wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
19 sierpnia 2011, autor: red.
Barycz (Szlak Baryczy)

Szlak rozpoczyna się w Odolanowie jest to szlak łatwy, ale nieco uciążliwy ( 12 przenoszeń), jego przebycie wymaga minimum 5 dni.

Szlak rozpoczyna się w Odolanowie jest to szlak łatwy, ale nieco uciążliwy ( 12 przenoszeń), jego przebycie wymaga minimum 5 dni. Rzeka przepływa przez malowniczy krajobraz doliny barycko-głogowskiej z pięknymi lasami łęgowymi i licznym ptactwem, zamieszkującym stawy. Spływ Baryczą jest atrakcyjny, ze względu na niskie brzegi, ułatwiające obserwację krajobrazu.

Atrakcją szlaku są Stawy Milickie, które w dolinie Baryczy zajmują 5324 ha i mają status rezerwatu oraz pozostałości dawnych grodów. Na rzekę Barycz zapraszamy już od kwietnia do października. W okresie letnim podczas długich upałów oraz braku opadów niektóre odcinki rzeki stają się niespływne, albo spływ jest bardzo urtudniony. Najlepsze miesiące na spływ Baryczą to: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik.

Długość trasy – 120 km.

Barycz  Dolina Baryczy  Milicz  stawy milickie  spływ kajakowy
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne