wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

Szlak Kulinarny Smaki Dolnego Śląska
04 lipca 2017, autor: red.

Mało jest przyjemności, którym tak chętnie się poddajemy i jeszcze nigdy nam się to nie nudzi. To zajęcie na całe życie! 

 
30 maja 2016

Oznaczenie szlaku: żółto – niebiesko – żółty, długość ok 53 km.
Interesujący, choć nie do końca doceniany szlak, który praktycznie na całej swej długości przebiega po terenach Księstwa.

 
30 maja 2016, autor: red.

Szlak Tkaczy (oznaczony kolorem zielonym i symbolem K-4) biegnie ze Świebodzic do Kamiennej Góry i stanowi łącznik pomiędzy pozostałymi szlakami Księstwa Świdnicko - Jaworskiego oraz lokalnymi szlakami Ziemi Kamiennogórskiej i pogranicza polsko-czeskiego.

Kolor zielony, długość: 26 km

 
30 maja 2016, autor: red.

Kolor czerwony, długość: 50 km

Trasa łatwa i zarazem bogata w walory widokowe i kulturowe, biegnie po nizinnych terenach Przedgórza Sudeckiego, a głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu, dlatego też nie wymaga zbytniej kondycji i profesjonalnego sprzętu. 

Pałac Krobielowice
21 grudnia 2015, autor: mat.pras.

Pałac Krobielowice to renesansowo- barokowy obiekt, leżący we wsi Krobielowice położonej 3 km od Kątów Wrocławskich i ok. 20 km od stolicy Dolnego Śląska- Wrocławia. 

Zamek Topacz – miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością
23 listopada 2015, autor: mat.pras.

Zlokalizowany w pobliżu stolicy Dolnego Śląska, wyjątkowy kompleks hotelowy, rozciągający się na terenie 50 ha, już niebawem zakończy swoją rewitalizację. Dopełni ją oddanie do użytku ostatniego elementu zabytkowej układanki – Zamku Topacz. 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku
17 sierpnia 2015, autor: mat.pras.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dawnej Kopalni Złota położonej w Złotym Stoku. Podziemna trasa turystyczna poprowadzi Państwa przez najciekawsze zakątki kopalni pokazując m.in. podziemny wodospad oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Przestróg Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek głównie z przepisami BHP.

Pałac na Wodzie kiedyś i dziś
09 czerwca 2015, autor: mat.pras.

Pałac na Wodzie to wyjątkowe miejsce, zlokalizowane w Staniszowie – miejscowości oddalonej o około 5 km od stolicy Karkonoszy – Jeleniej Góry. 

Zamek Topacz
07 kwietnia 2015, autor: mat.pras.

Zamek Topacz to gotycko-renesansowy dwór, zlokalizowany z Ślęzie, zaledwie 3km od Wrocławia. Kompleks położony na terenie 38ha parku oferuje miejsca hotelowe w luksusowych pokojach, restaurację, liczne sale konferencyjne, Muzeum Motoryzacji, teren rekreacyjny ze stawem, pomostami i piaszczystą plażą, ścieżki rowerowe. 

Tłumy na Święcie Papieru w Dusznikach
05 sierpnia 2015, autor: mat.pras.

W dusznickim młynie papierniczym 25 i 26 lipca bawiono się na XV Święcie Papieru – największym w Polsce festynie rodzinnym poświęconym papierowi. Liczne atrakcje oraz możliwość dokładnego obejrzenia zabytkowej papierni zachęciły aż 10 tys. osób z całej Polski oraz Czech, Niemiec, Holandii do odwiedzenia Muzeum Papiernictwa. 

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne