wybierz język
A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
19 sierpnia 2011, autor: red.
Duszniki Zdrój - Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem

Plac Warszawy (szlak niebieski) do Rozdroża pod Bieścem (3 godz. 5 min.), od Rozdroża szlak zielony do rezerwatu (45 min.)

Rezerwat "Torfowisko pod Zieleńcem" leży w Górach Bystrzyckich na europejskim dziale wodnym. Zespół torfowisk składa się z dwóch części: uroczyska Topielisko o charakterze torfowiska wysokiego i Czarnego Bagna mającego cechy torfowiska przejściowego. W roku 1954 utworzono rezerwat. Ochrona objęto 123 ha. Miąższość torfu wynosi od 3,5 do 8,5 metra. Rezerwat położony jest na wysokości 750 - 770 m n.p.m. Do osobliwości florystycznych i gatunków rzadkich zalicza się: brzozę karłowatą, turzycę skąpokwiatową, turzycę bagienną, przygiełkę białą, bagnicę torfową, rosiczki, sosnę błotną, żurawinę drobnolistną. Świat zwierzęcy reprezentowany jest m.in. przez ssaki (jelenia europejskiego, sarnę), ptaki (m.in. świergotka, piecuszka,, słonkę), gady (jaszczurkę zwinkę, jaszczurkę żyworodną, żmiję zygzakowatą).

 

Czas przejścia w jedną stronę: 3 godz. 50 min.

 

Duszniki Zdrój  Rezerwat Torfowisko pod Zieleńcem  dolny śląsk
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne