wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
13 czerwca 2011, autor: Rajmund Papiernik
Motocyklem dookoła Dolnego Śląska. Z Jeleniej Góry do Zamku na Skale.

Trasa ekspedycji powiedzie przed Dolinę Baryczy, Przemkowski Park Krajobrazowy, Bory Dolnośląskie, Krainę Wygasłych Wulkanów, Góry Izerskie, Karkonosze, Ziemię Wałbrzyską, zataczając Koło w stronę Wrocławia przed Kotlinę Kłodzką i Ślężański Park Krajobrazowy. Docelowo wyprawa wyniesie ok. 1000 kilometrów po najważniejszych atrakcjach turystycznych regionu.

Odcinek pomiędzy zamkiem a Jelenią Górą pokonujemy krętymi, lecz malowniczymi  drogami przez Mirsk(http://mirsk.pl/pl/article/115) i Starą Kamienicę. Wyjeżdżając z Jeleniej Góry złapał nas niewielki deszcz, lecz na tyle nieprzyjemny, że postanowiliśmy przeczekać w barze na stacji benzynowej w Miłkowie przy zjeździe na Kowary(www.park-miniatur.com). Po godzinie deszcz przestaje padać,  przez Kowary i Kamienną Górę docieramy do Krzeszowa (www.opactwo.eu). Kilka chwil w  barokowym zespole pocysterskim zwanym Perłą Śląskiego Baroku i na siodła. W Chełmsku Śląskim zastanawiamy się przez chwilę, stojąc obok Domów Tkaczy skąd mamy tyle niesamowitych atrakcji w naszym regionie(http://www.chelmskoslaskie.pl/atrakcje.htm). Bardzo ciekawy i malowniczy jest nasz kolejny odcinek trasy do Mieroszowa(http://www.mieroszow.pl/it/index.htm). Zatrzymujemy się na sekundę aby nacieszyć oko widokami na mijaną właśnie kotlinę. Do Głuszycy przebijamy się przez Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich(http://www.gluszyca.pl/pl/1/). Na wąskich drogach z trudem mijamy się z napotkanymi sporadycznie samochodami. Po raz kolejny przekonuję się o słuszności naszego wyboru omijania ruchliwych tras. Jadąc kolejny odcinek z Głuszycy do Srebrnej Góry ocieramy się o Park Krajobrazowy Gór Sowich. Krótki postój i rzut oka na twierdzę w Srebrnej Górze(www.forty.pl).

Pogoda zachęca do przyjazdu wycieczek których mijamy kilka po drodze do twierdzy. W wielu miejscach mijanych po drodze odbywają się różne imprezy – dni miast, turnieje rycerskie w zamkach, niestety czas nie pozwala nam na uczestnictwo. W Bardzie rzut oka na poziom wody w Nysie Kłodzkiej(http://www.bardo.pl/). Przy nowo wybudowanej przystani trwają właśnie przygotowania do spływu. Dwa pontony jeszcze leżą na przyczepie, ale grupa przyjaciół zaczyna się przebierać i pewnie niedługo wyruszą, tak jak my w dalszą drogę. Ponieważ robi się trochę późno a znad horyzontu nadciągają  brzydko wyglądające ciemne chmury postanawiamy tym razem odstąpić od zasady i wskakujemy na krajową ósemkę i przez Kłodzko (www.klodzko.pl)docieramy równo z pierwszymi kroplami deszczu do pięknego Zamku Na Skale (www.zameknaskale.com.pl). Przytulna atmosfera i prysznic sprawiają, że możemy się zrelaksować po kolejnym dniu pełnym wrażeń.

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne