wybierz język
Kościół Świętej Jadwigi w Gryfowie Śląskim
28 marca 2011, autor: CITiP Pogórza Izerskiego Gryfów Śląski
Kaplica nagrobna rodu Schaffgotsch w Kościele pw. św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim. Kościół pw. Św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim pochodzi z XVI w.
Ząbkowice Śląskie i Krzywa Wieża
25 marca 2011, autor: UM ZS
Nie tylko w Pizie można zobaczyć krzywą wieżę. Wystarczy przyjechać do Ząbkowic Śląskich, gdzie znajduje się budowla, której odchylenie od pionu wynosi ponad dwa metry!
Jelenia Góra – Cieplice
Uzdrowisko i ośrodek wypoczynkowy, od 1976 w obrębie miasta Jelenia Góra, u zbiegu rzek: Kamiennej z Wrzosówką i Podgórną, leżące u stóp Karkonoszy z najwyższym szczytem Śnieżką 1602 m. n.p.m. ”Uzdrowisko Cieplice” Spółka z o.o. dysponuje bazą hotelową z 528 miejscami, rozmieszczoną w 6 pawilonach szpitalno-sanatoryjnych, Zakładem Przyrodoleczniczym i Pijalnią Wód Mineralnych. Uzdrowisko znajduje się na wysokości 350 m. n.p.m. Położenie uzdrowiska Cieplice Zdrój w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża gór wpływa na specyficzny, podgórski, umiarkowany i silnie bodźcowy klimat.
Rękodzielnictwo Borów Dolnośląskich
20 stycznia 2011, autor: Integer
Rękodzieło Borów Dolnośląskich
Zamek Grodziec
Zamek Grodziec usytuowany jest na wzgórzu (389 m n.p.m.) – wygasłym wulkanie – w miejscowości Grodziec, na Pogórzu Kaczawskim.
Zamek Chojnik
Warownia położona jest na szczycie góry Chojnik, nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa. Dojście do zamku prowadzi przez malowniczy wąwóz.
Pałac w Mysłakowicach
Wieś Mysłakowice leży w Kotlinie Jeleniogórskiej nad rzeką Łomnicą. Pałac należy do największych atrakcji wsi.
Pałac Wojanów-Bobrów
Pałac jest położony na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, nad zakolem rzeki Bóbr.
 
Sobótka-Górka jest częścią miejscowości Sobótka, położonej u stóp góry Ślęży, ok. 30 km od Wrocławia.
 
Wieś Siedlęcin nad Bobrem, 5 km na północny-zachód od Jeleniej Góry.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne