wybierz język
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
16 stycznia 2013, autor: mat.pras.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605. 

Parki uzdrowiskowe

Parki i ogrody w miasteczkach uzdrowiskowych stanowią niewątpliwą ich ozdobę. Każdy z nich posiada swój charakter i urok. Park Zdrojowy oraz Norweski w Cieplicach Zdrój utrzymane są w romantycznym stylu angielskim i uchodzą one za najpiękniejsze parki zdrojowe w Polsce. 

Kotlina Kłodzka
13 stycznia 2011, autor: red.

Kotlina Kłodzka jest największą w Sudetach kotliną Śródgórską (ok. 500 km2). Roztacza się wzdłuż biegu Nysy Kłodzkiej i dolnych odcinków jej dopływów: Ścinawki i Bystrzycy Dusznickiej. 

Pałac Paulinum
19 stycznia 2011, autor: red.
Pałac usytuowany jest bardzo blisko centrum Jeleniej Góry. Jednak rozległy park skutecznie odgradza go od wielkomiejskiego zgiełku, tworząc enklawę ciszy i zieleni.
Karkonosze
13 stycznia 2014, autor: red.

Karkonosze są najwyższą i najrozleglejszą grupą górską w Sudetach. Zyskały stąd nazwę Gór Wielkich. Ciągną się na zachodzie od doliny Izery, Mumlavy, Mielnicy, Kamiennej oraz Przełęczy Szklarskiej (880 m n.p.m) i po doliną Bobru i Przełęcz Lubawską (516 m n.p.m.) na wschodzie.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków położony jest w dolinie Kwisy, pośród Borów Dolnośląskich.
Szkolny przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku
30 września 2013, autor: red.

W ramach obchodów  „Roku Turystyki Edukacyjnej na Dolnym Śląsku”, Dolnośląska Organizacja Turystyczna wydała multimedialny „Szkolny przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku”.

Pałac Schaffgotschów
19 stycznia 2011, autor: red.
Cieplice obecnie administracyjnie przynależą do Jeleniej Góry. Jest to najstarsze polskie uzdrowisko, słynne z leczniczych wód.
Podniebna Karkonoska Fala
07 czerwca 2013, autor: publicon

Słynna Karkonoska fala znana jest fanom sportów powietrznych nie od dziś. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że nie chodzi wcale o atrakcje wodne, lecz o zjawisko zapewniające idealne warunki do uprawiania sportów powietrznych. Bazę wypadową do podniebnych wojaży stanowi Aeroklub Jeleniogórski i Karkonoski Klub Paralotniowy.

Wspinać się czy nie wspinać? Oto jest pytanie…
07 czerwca 2013, autor: publicon

Wspinaczka skałkowa to sport, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Nic dziwnego – w końcu jak żaden inny dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Region Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Gór Izerskich był eksplorowany przez wspinaczy skałkowych już od połowy XX wieku. 

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne