wybierz język
Październik
30 listopada 2012, autor: mat.pras.
Listopad
30 listopada 2012, autor: mat.pras.
Grudzień
30 listopada 2012, autor: mat.pras.
Masyw Śnieżnika
13 stycznia 2011, autor: red.

Południowo-wschodni róg Kotliny Kłodzkiej zajmuje potężny Masyw Śnieżnika. Jest on drugą co do wielkości grupą górską w polskich Sudetach. Rozciąga się od Przełęczy Międzyleskiej na południu, aż po dolinę Białej Lądeckiej, która oddziela go od Gór Złotych. 

Masyw Ślęży
Ślęża, należąca do Korony Gór Polskich i Korony Sudetów Polskich, jest najwyższym, wznoszącym się na wysokość 718 m n.p.m. szczytem Masywu Ślęży. Zbudowana jest ze skał granitowo-amfibolowo-gabrowych, pokrytych lasem mieszanym (świerkowo-jaworowym). Ma ona kształt rozległego stożka. Utworzony w 1988 Ślężański Park Krajobrazowy obejmuje Masyw Ślęży (z górami: Ślężą i Radunią oraz Wzgórzami Oleszeńskimi), Wzgórza Kiełczyńskie oraz Jańską Górę.
Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój leży w zachodniej części Ziemi Kłodzkiej na wysokości 400 m n.p.m. Obniżenie Kudowy, w którym położone jest miasto, to płaska kotlina otoczona z północnego-wschodu Górami Stołowymi, z południowego-wschodu Górami Orlickimi, a z południa Wzgórzami Lewińskimi. 

Szlak kulinarny Leśne smaki
20 stycznia 2011, autor: integer
Wybierz się na wielką kulinarną przygodę. Przekonaj się jak smakuje natura. Szlak kulinarny „Leśnymi smakami” to możliwość zapoznania się z dorobkiem i tradycją kuchni Borów Dolnośląskich. Smak lasu przeniesie Cię w podróż, której głównym przewodnikiem są potrawy i produkty oparte na naturalnych, niczym nieskażonych owocach lasu.
Zamek Grodno
Zamek Grodno położony jest na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) w północnej części Gór Sowich; góruje nad malowniczą doliną Bystrzycy Świdnickiej.
Pałac Staniszów
Staniszów jest wsią, malowniczo położoną na Wzgórzach Łomnickich Kotliny Jeleniogórskiej.
Karp milicki żywy
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne