wybierz język
Sudety
Sudety ciągną się łukiem o długości 300 km na południowym-zachodzie Polski wzdłuż granicy polsko-czeskiej. Obecny wygląd Sudetów jest wynikiem długotrwałych procesów górotwórczych i denudacyjnych, kiedy to góry były wypiętrzane a następnie niszczone. W trakcie orogenezy alpejskiej Sudety zostały odmłodzone, a część środkowa górotworu została wypiętrzona wzdłuż wielkich uskoków o ponad 1000 m. Jest to obszar o krajobrazie gór średnich i budowie zrębowej. Składają się z wielu grup i pasm górskich, które poprzecinane są dolinami rzek oraz kotlinami śródgórskimi. Przeważają tu długie grzbiety o łagodnych stokach i płaskich wierzchowinach, ponad nimi wznoszą się łagodne kopuły szczytów.
Góry Bardzkie
Góry Bardzkie - to pasmo górskie o długości 18 km leżące w Sudetach Środkowych, pomiędzy Górami Sowimi na północnym-zachodzie (Przełęcz Srebrna 585 m n.p.m.), a Górami Złotymi na południowym-wschodzie (Przełęcz Kłodzka 475 m n.p.m.). Mniej więcej w połowie przecina je malowniczym przełomem Nysa Kłodzka. Najwyższym szczytami są: Kłodzka Góra (765 m n.p.m.), Ostra Góra (751 m n.p.m.), Słup (667 m n.p.m.) i Wilczak (637 m n.p.m.). Dwa ostatnie szczyty leżą w niższej, północno-zachodniej części.
Rudawy Janowickie

Rudawy Janowickie to niewielkie pasmo w Sudetach Zachodnich leżące na obszarze od Doliny Bobru na północy, do Przełęczy Kowarskiej (727 m n.p.m.) na południu oraz pomiędzy Kotliną Jeleniogórską na zachodzie, a Kotliną Kamiennogórską na wschodzie. 

Piastów Gród SPA Hotel
25 maja 2011, autor: Convention Bureau
Hotel SPA Piastów Gród to obiekt położony w sercu Dusznik Zdrój - uzdrowiska położonego w Kotlinie Kłodzkiej. Obiekt został wzniesiony na początku XX wieku. W niedawno odrestaurowanym hotelu, znajduje się obecnie nowoczesne centrum spa & wellness, które posiada bogatą ofertę zabiegów leczniczych i upiększających. Goście hotelowi relaksować się mogą spacerując w pobliskim parku i popijając wodę zdrojową. Obiekt posiada w pełni wyposażoną salę konferencyjną o powierzchni 60 metrów kwadratowych.
Malachit Medical SPA Hotel
25 maja 2011, autor: Convention Buraeau
Malachit Medical SPA Hotel to przytulny obiekt w Karpaczu - karkonoskim kurorcie. Centrum SPA & wellness oferuje wachlarz zabiegów upiększających oraz poprawiających kondycję - w tym także grotę solną. Hotel zapewnia 24 pokoje o wysokim standardzie dla 56 osób oraz restaurację. Podczas spotkań, bankietów oraz przyjęć, sala konferencyjna jest w stanie pomieścić do 100 osób.
Hotel Chojnik
25 maja 2011, autor: Convention Bureau
Hotel Chojnik położony jest w dolinie w Zachełmiu w pobliżu Karpacza. Hotel otoczony jest lasami i wzgórzami Karkonoskiego Parku Narodowego. Krystalicznie czysta woda i świeże powietrze sprawiają, iż jest to idealne miejsce na zajęcia w plenerze i relaks. Organizatorzy konferencji i szkoleń poszukujący miejsc łączących możliwość zorganizowania pracy i wypoczynku cenią ten hotel ze względu na znajdujące się w nim dwie sale konferencyjne. W obiekcie można również zorganizować pobyty integracyjne i imprezy motywacyjne. Wycieczki górskie, zwiedzanie pobliskich ruin zamku Chojnik to tylko niektóre z atrakcji turystycznych.
Qubus Hotel Wałbrzych
17 maja 2011, autor: Convention Bureau
Qubus Hotel Wałbrzych położony jest w malowniczych Sudetach, 2 kilometry od centrum Wałbrzycha, jednego z czterech głównych miast Dolnego Ślaska. Hotel zapewnia 54 jedno i dwuosobowe pokoje, w których ugościć może 66 osób. Obiekt oferuje nowoczesną, klimatyzowaną salę konferencyjną dla 60 osób (w ustawieniu teatralnym), która doskonale sprawdzi się podczas spotkań biznesowych, seminariów i prezentacji. Dla organizatorów konferencji hotel udostępnia wysokiej jakości sprzęt techniczny (projektor multimedialny, magnetowid, rzutnik, odtwarzacz DVD, kamera, kserokopiarka, system zaciemniający pomieszczenie). Istnieje również możliwość przygotowania przez obsługę hotelową przekąsek, przerwy kawowej, lunchu, kolacji.
Nowa - Ski Hotel
17 maja 2011, autor: Conventoion Bureau
Niedawno otwarty Hotel Nowa - Ski w Karpaczu w Karkonoszach oferuje 34 wygodne pokoje w pastelowej kolorystyce (są to pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe), restaurację, bar i salę konferencyjną dla 60 osób. Natomiast mniej liczne spotkania odbywają się w Sali Kominkowej, która również posiada wyposażenie konferencyjne. Hotelowy Wellness - SPA & Beauty Resort oferuje masaże, hydroterapię, studio bioodnowy i salon kosmetyczny. Goście mogą skorzystać także z sauny, jacuzzi, solarium i siłowni.
Corum Hotel
17 maja 2011, autor: Convention Bureau
Corum Hotel, trzygwiazdkowy obiekt położony w malowniczej, spokojnej części Karkonoszy - Karpaczu - gwarantuje relaks i odpoczynek. Hotel jest doskonałą bazą dla miłośników gór, którzy planują piesze wędrówki,a także wyprawy narciarskie. Obiekt oferuje 55 komfortowych pokoi - w tym jeden apartament i dziesięć pokoi rodzinnych. W obiekcie znajduje się również restauracja, bar, przytulny salon z kominkiem i dużym tarasem. Organizatorzy spotkań mogą w planowanych przedsięwzięciach wykorzystać dwie przestronne, dobrze wyposażone sale konferencyjne, kompleks wellness z jacuzzi, sauną, solarium, tureckie łaźnie, oferowane zabiegi relaksujące i upiększające.
Qubus Hotel Głogów
17 maja 2011, autor: Convention Bureau
Trzygwiazdkowy hotel Qubus położony jest w centrum Głogowa - ok. 120 kilometrów od Wrocławia. Hotel zapewnia 122 miejsca noclegowe w 80 pokojach. W obiekcie znajdują się 2 sale konferencyjne, które można zaaranżować na jedno przestronne pomieszczenie - tak przygotowane pomieści 120 osób w układzie teatralnym. Sale konferencyjne były projektowane z myślą o warsztatach, konferencjach, sympozjach i prezentacjach. Dla organizatorów konferencji hotel udostępnia wysokiej jakości sprzęt techniczny (projektor multimedialny, magnetowid, rzutnik, odtwarzacz DVD, kamera, kserokopiarka, system zaciemniający pomieszczenie). Istnieje również możliwość przygotowania przez obsługę hotelową przekąsek, przerwy kawowej, lunchu, kolacji.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne