wybierz język
A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
09 czerwca 2015, autor: mat.pras.
Pałac na Wodzie kiedyś i dziś

Pałac na Wodzie to wyjątkowe miejsce, zlokalizowane w Staniszowie – miejscowości oddalonej o około 5 km od stolicy Karkonoszy – Jeleniej Góry. 

Zbudowano go w 1786 roku na wniosek księcia Henryka XXXVIII von Reuss. Pałac odzyskał swój dawny blask w latach 90. ubiegłego wieku. Obecnie to komfortowo urządzone pokoje hotelowe, przestronna sala bankietowa i kameralne sale restauracyjne. Niebawem Pałac zyska dodatkowe 123 pokoje oraz bogatą strefę SPA & Wellness.

Pałac na Wodzie z pięknym założeniem wodno – parkowym został wzniesiony pod koniec XVIII wieku. Około roku 1830 został przebudowany, uzyskując dzisiejszy kształt. W połowie lat 90-tych obiekt kupiła rodzina Tadajewskich, która przywróciła mu dawną świetność. 

Kupując Pałac nie mieliśmy wątpliwości, że można tu stworzyć niepowtarzalne miejsce wypoczynku, połączyć tradycję z nowoczesnością. Udało nam się przywrócić blask pałacowym wnętrzom, teraz czas na zapewnienie naszym gościom dostępu do najwyżej jakości usług SPA & Wellness. Naszym celem jest uczynienie z tego miejsca luksusowego, 5-gwiazdkowego kompleksu Holistic Medical SPA – powiedział Waldemar Tadajewski, właściciel Pałacu na Wodzie.

Tam gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością

Pałac zaprojektowany na planie prostokąta posiada oszczędną w formie, choć niezwykle dostojną fasadę. Od frontu została ona urozmaicona jednokondygnacyjnym, kolumnowym portykiem, pod którym znajdują się główne wrota Pałacu. Nad drugim wejściem widnieje kontusz herbowy z koroną książęcą, ujętą w liściaste labry. Parter Pałacu zachował oryginalne sklepienie kolebkowe z lunetami. Współcześnie dobudowana została okazała oranżeria ze spektakularnym widokiem na rozległy park z dwoma naturalnymi stawami. W granicach parku znajdują się także restaurowane obecnie zabudowania folwarczne, a także piękna, kaskadowa fontanna.

Nowe życie pałacu

Obecnie Pałac na Wodzie to 7 komfortowo urządzonych pokoi hotelowych oraz dodatkowe 46 apartamentów w nowo otwartej części hotelu. Do dyspozycji gości jest także przestronna sala bankietowa i kameralne sale restauracyjne, które kuszą nie tylko wykwintnymi daniami, ale też eleganckim i niepowtarzalnym wnętrzem. W obiekcie znalazło się również 16 przestronnych gabinetów zabiegowych, świadczących kompleksowe usługi SPA. To idealne miejsce na romantyczną kolację we dwoje, rodzinną uroczystość, spotkanie biznesowe lub kilkudniowy wypoczynek.

Głębia luksusu

W połowie 2016 roku zaplanowane jest otwarcie całego kompleksu „Pałac na Wodzie”. Obiekt posiadać będzie wówczas 130 pokoi oraz bogatą strefę SPA & Wellness, złożoną z 40 gabinetów zabiegowych, całorocznych basenów zewnętrznych, ogrzewanych wodą termalną, a także basenu wewnętrznego, strefy saun i jacuzzi.

Dodatkowe informacje:

Pałac na Wodzie to wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Staniszowie – miejscowości oddalonej o około 5 km od stolicy Karkonoszy – Jeleniej Góry. Obiekt składa się z 46 pokoi oraz 16 przestronnych gabinetów zabiegowych, świadczących kompleksowe usługi SPA.

W połowie 2016 roku zaplanowane jest otwarcie całego kompleksu „Pałac na Wodzie” Terma Holistic SPA. Obiekt posiadać będzie wówczas 130 pokoi, 40 gabinetów zabiegowych, całoroczne baseny zewnętrzne, ogrzewane wodą termalną, a także basen wewnętrzny, strefę saun i jacuzzi.

  • Wartość kompleksu, po zakończeniu całej inwestycji szacowana jest na 107 mln zł
  • Wartość powierzchni użytkowej po zakończeniu całej inwestycji wyniesie 11 000 m2
  • Powierzchnia terenu, na którym znajduje się kompleks wynosi 3,7 ha.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne