wybierz język
A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
19 stycznia 2011, autor: red.
Pałac Paulinum

Pałac usytuowany jest bardzo blisko centrum Jeleniej Góry. Jednak rozległy park skutecznie odgradza go od wielkomiejskiego zgiełku, tworząc enklawę ciszy i zieleni.

Rys historyczny

Pałac pochodzi z XIX wieku i stanowił własność rodziny Kramsków. Ci niemieccy przemysłowcy zapragnęli posiadać rodową siedzibę, nawiązującą wyglądem do saksońskich kompleksów zamkowo-pałacowych. Budowla szczęśliwie przetrwała II wojnę światową, lecz nie oparła się wielkiemu pożarowi, który wybuchł tu w latach 60. XX wieku. W 2002 roku właścicielem pałacu została spółka „Paulinum”, która zarządza funkcjonującym tu luksusowym hotelem.

Współczesność

Renowacja obiektu była niezwykle kosztowna i czasochłonna. Udało sięjednak odtworzyć większość neorenesansowych detali i zdobień, którymi szczyciło się Paulinum w czasach swojej świetności. Na gości czekają nie tylko historyczne stylowe apartamenty, lecz także restauracja z wykwintnym menu. Niezwykłe parkowe otoczenie i bogata oferta sal konferencyjnych uczyniły z pa-łacu miejsce prestiżowych konferencji i sympozjów.

www.paulinum.pl

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne