wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
13 stycznia 2011, autor: red.
Parki uzdrowiskowe
Dom Zdrojowy - Świeradów Zdrój
Dom Zdrojowy - Świeradów Zdrój
Fot. MS

Parki i ogrody w miasteczkach uzdrowiskowych stanowią niewątpliwą ich ozdobę. Każdy z nich posiada swój charakter i urok. Park Zdrojowy oraz Norweski w Cieplicach Zdrój utrzymane są w romantycznym stylu angielskim i uchodzą one za najpiękniejsze parki zdrojowe w Polsce. 

Na szczególną uwagę zasługuje przepych kwitnących tam wiosną różaneczników i azalii. Ciekawostką jest natomiast figura dobermana nieopodal laboratorium zdrojowego.

Jedna z największych atrakcji Jedliny Zdroju jest „Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny” prowadzący przez najatrakcyjniejsze tereny i do najciekawszych obiektów w mieście.

Swój zielony kącik posiada równie Lądek Zdrój. Znajdują się tu cztery parki zdrojowe utrzymane w stylu „parków leśnych" z ławkami, ścieżkami i mostkami. W latach 70-tych XX w. założono w jednym z nich hodowlę egzotycznych drzew - m.in. sekwoi, miłorzębów, rododendronów.

Duszniki Zdrój słynną z Teatru Chopinowskiego i starodrzewia. W centrum Uzdrowiska Długopole Zdrój także znajduje się Park Zdrojowy z okazami pięknych, starych drzew.

Utrzymany w stylu angielskim Park Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdrój posiada ponad 100 okazów drzew będących pomnikami przyrody. Ozdobą Kudowskiego Parku w sezonie letnim są okazałe palmy postawione przy głównej alei prowadzącej do Stawu Zdrojowego.  

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne