wybierz język
Tajemniczy RIESE, czyli Olbrzym kusi
13 stycznia 2011
Tajemniczy RIESE, czyli Olbrzym kusi (ok. 11,2 km)
Przesieka - Zachełmie - Chojnik ZIELONY CZARNY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Szlak łatwy, atrakcyjny krajobrazowo szlak dojściowy przez lasy i łąki Pogórza Karkonoskiego do ruin warowni i schroniska na Chojniku.
Do rezerwatu Stawy Milickie
13 stycznia 2011
Do rezerwatu „Stawy Milickie” (ok. 10,5 km)
Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej
17 sierpnia 2011, autor: red.
Szlak turystyczny biegnący ze Świdnicy do Strzegomia, przypominający miejsce pobytu i walki polskiej formacji z okresu wojen napoleońskich. Szlak przebiegający w okolicach Wałbrzycha idąc od strony Świdnicy przez Witoszów, okolice Jeziorka Daisy, Lubiechów, Książ, Szczawienko (przy Kościele Św. Anny gdzie znajduje się nagrobek generała B. Łączyńskiego), Podzamcze, Piaskową Górę, Szczawno Zdrój, Czerwone Wzgórze (Pomnik ku czci Ułanów Legii Nadwiślańskiej), Strugę, Chwaliszów, Roztokę i dalej w kierunku Strzegomia.
Szlak Przyjaźni Polsko-Czeskiej CZERWONY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Szlak prowadzi głównymi grzbietami Karkonoszy – na przemian po polskiej i czeskiej stronie granicy. Droga Przyjaźni rozpoczyna się na Szrenicy, następnie przebiega nad Śnieżnymi Kotłami, przez Czarną Przełęcz, Śląskie Kamienie, Przełęcz Karkonoską, Słonecznik, schronisko PTTK "Śląski Dom", Śnieżkę, Czarną Kopę, Przełęcz Sowią do Przełęczy Okraj.
Kowary - Budniki - Skalny Stół
19 sierpnia 2011, autor: red.
Długa i miejscami uciążliwa tras wyprowadzająca na najwyższą kulminację Kowarskiego Grzbietu. Odcinek do Budnik łatwy, ale pozbawiony większych atrakcji krajoznawczych.
Legnica - Trasa Stare Miasto
19 sierpnia 2011, autor: red.
Zwiedzanie zabytków miasta Legnicy rozpoczynamy od Wieży Bramy Głogowskiej, przy pl. Zamkowym.
Legnica - Szlak dookoła Legnicy ŻÓŁTY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Zalecamy podzielić trasę na pięć odcinków.
Legnica - Szlak Bitwy 1241 roku CZERWONY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Szlak bezpośrednio nawiązuje do bitwy pod Legnicą 9 IV 1241 r. wojsk polskich z tatarskimi, w której zginął Henryk Pobożny - wódz pokonanych sił polskich.
Legnica - Szlak Tatarski ZIELONY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Szlak nizinny nawiązujący do obecności oddziałów tatarskich w okolicy Prochowic ubezpieczających ich główne siły. Teren falisty z reliktowymi jeziorami tzw. Pojezierza Legnickiego.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne