wybierz język
Bystrzyca Kłodzka- Bystrzycka trasa turystyczna
19 sierpnia 2011, autor: red.
Zaprojektowana trasa turystyczna rozpoczyna się przy bramie Rycerskiej i prowadzi poprzez Mały Rynek, ul. Okrzei do Placu Wolności, wokół którego z wyjątkiem dwóch budynków wzniesionych współcześnie, całą zabudowę stanowią zabytkowe kamienice pochodzące głównie z XVIII w.
Twardogóra: PKP–Sądrożyce – Chełstów – Most Piecha – Moszyce – Twardogóra PKP
19 sierpnia 2011, autor: red.
Zaczynamy od stacji PKP w Twardogórze. Idziemy na wzgórze widokowe w Sądrożycach, skąd rozpościera się piękna panorama miasta.
Twardogóra: Grabowno Wielkie- Możdżanów
19 sierpnia 2011, autor: red.
Rozpoczyna się przy stacji Grabowno Wielkie. Dochodzimy nim do grodziska (prowadzi tutaj szlak dojściowy).Idąc dalej warto też zatrzymać się przy drewnianym kościółku w Grabownie Małym.
Oborniki Śląskie - Główny szlak Gór Kocich ZIELONY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Początek szlaku znajduje się przed dworcem PKP w Obornikach Śląskich, stąd biegnie ul. Dworcową, ul. Orkana i ul. Kasztanową.
Oborniki Śląskie- Szlak przez Wzgórza Trzebnickie CZERWONY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Spod dworca PKP w Obornikach Śląskich szlak prowadzi ul. Dworcową a następnie ul. Kościuszki w stronę basenu i hotelu Olimp , od basenu znaki prowadzą przejściem w stronę ul. Wyszyńskiego , dalej obok kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1901 r. pod górkę , obok nowego osiedla do ul. Orkana.
Oborniki Śląskie - Ze Wzgórz Trzebnickich w Dolinę Baryczy
19 sierpnia 2011, autor: red.
Od stacji PKP w Obornikach Śląskich szlak zielony biegnie ul. Dworcową łącznie ze znakami niebieskimi , na głównym skrzyżowaniu (Rondo) koło Domu Towarowego skręca w lewo w ul. Piłsudskiego , którą prosto obok Zakładów Wyrobów Cukierniczych "Miś" i pod wiaduktem kolejowym (tu znaki czerwone skręcają w prawo) do drogi na Skokową - ul. Dunikowskiego.
Radków - Skalne Wrota ŻÓŁTY
19 sierpnia 2011, autor: red.
W obrębie miasta jest sporo architektonicznych zabytków. Do najciekawszych należą: parafialny kościół gotycki z XVI w. p.w. św. Doroty, odbudowany w stylu barokowym po pożarze w XVIII w., kościół pomocniczy p.w. św. Andrzeja Boboli z lat 1905-06 oraz wzniesiony w roku 1545 renesansowy ratusz, kilkakrotnie odbudowywany i remontowany.
Radków - Karłów - Błędne Skały NIEBIESKI
19 sierpnia 2011, autor: red.
Karłów - wieś położona w centrum Gór Stołowych, u stóp Szczelińca Wielkiego. Swój początek osada wiąże z powołaniem tu, z inicjatywy Karola VI w 1730 r. leśnictwa, któremu nadano miano Carlsberg.
Radków - Radkowskie Skały - Słoneczne Skały NIEBIESKI
19 sierpnia 2011, autor: red.
Z Radkowa idziemy niebieskim szlakiem, który na szosie krzyżuje się z żółtym i wiedzie polną drogą na skraj lasu, do podnóża środkowego piętra Gór Stołowych.
Radków - Karłów - Szczeliniec Wielki ŻÓŁY
19 sierpnia 2011, autor: red.
Z Karłowa wyruszamy żółtym szlakiem, najpierw drogą, później kamienistą ścieżką dochodzimy do ostatniego zabudowania i rozpoczynamy podejście po kamiennych stopniach, ułożonych z inicjatywy oberżysty, który wytyczył drogi wejściowe na wierzchołek i labirynt skalny; jego autorstwa jest również większość nazw form skalnych.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne