wybierz język
Szlak ER-4 Szlak Średniowiecznych Miast
17 sierpnia 2011, autor: red.

Łatwy szlak biegnący drogami asfaltowymi skrajem Pogórza Kaczawskiego.

Atlas Rowerowy Dolnego Śląska
09 czerwca 2011, autor: red.
Zapraszamy do korzystania z interaktywnej mapy rowerowej.
Wokół Piechowic
25 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa krótka (10 km ) o dużym stopniu trudności. Wyznaczona z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić się w trudnym terenie na leśnych ścieżkach i szlakach Karkonoszy. Ciężkie podjazdy, strome zjazdy, wąskie leśne ścieżki nafaszerowane kamieniami i korzeniami czynią tą trasę bardzo atrakcyjną dla mocnych technicznie i wytrzymałych rowerzystów. Rozpoczyna się i kończy w centrum Piechowic niedaleko przystanku MPK. Warto zatrzymać się na dłużej w Michałowicach gdzie przy przystanku MPK rozpościera się piękny widok na panoramę Karkonoszy.
Trasa Towarzystwa Izerskiego
25 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa przebiegająca wyłącznie w Górach Izerskich (18,5 km). Warty zobaczenia jest Jagnięcy Jar oraz widok na panoramę karkonoszy z Rozdroża Pod Cichą Równią. Trasa o średnim stopniu trudności.
U Podnóża Wysokiego Grzbietu
25 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.pl
Trasa długa (35 km), o średnim stopniu trudności. Na trasie znajduje się kilka stromych podjazdów, m.in. "Samolot", okolice Jagnięcego Jaru i wjazd na kopalnię Stanisław. Trasa biegnie malowniczymi dolinami rz. Kamiennej i Izery. Warto na dłużej zatrzymać się na Rozdrożu pod Cichą Równią, Orlu, w Jagnięcym Jarze, Polanie Jakuszyckiej i kopalni kwarcu Stanisław (1080 m.n.p.m.).
Pętla Dwóch Rzek
25 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa długa (31 km), znakomicie nadająca się na wycieczkę całodniową. Na odcinku około 10 km. biegnie drogą asfaltową o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Na trasie warto zatrzymac się ze względu na ładny widok na Zakręcie Śmierci, przy DW Horyzont oraz na Rozdrożu Izerskiem.
Duża pętla Starej Kamienicy
23 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa dosyć długa (40 km). Znajdują się na niej w większości łatwe do jazdy asfaltowe i szutrowe odcinki. Biegnie fragmentami po szlakach pieszych niebieskim i zielonym, więc na tych odcinkach do łatwych nie należy. Trasa zaczyna się i kończy przy głównym skrzyżowaniu dróg w Starej Kamienicy. Wartymi miejscami do zobaczenia jest punk widokowy na Bobrowych Skałach, malowniczo położona wieś Antoniów oraz Rozdroże Izerskie.
Dookoła Kwisy
23 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa rozpoczyna się przy Domu Zdrojowym i biegnie drogami leśnymi i ulicami Świeradowa Zdroju (28 km) . 40% trasy biegnie drogami lub ulicami asfaltowymi, pozostała część prowadzi drogami szutrowymi wśród lasów. Na trasie znajduje się kilka punktów widokowych na Pogórze Izerskie i Izerskie Garby. Przy trasie położonych jest kilka zagospodarowanych punktów odpoczynku. Warto zatrzymać się m.in. na Rozdrożu Izerskim, gdzie rozpościera się piękny widok na Izerskie Garby oraz Kopalnie Stanisław.
Lang Team
23 maja 2011, autor: www.rowerowakraina.com
Trasa krótka (5,9 km) o dużym stopniu trudności. Wyznaczona została z myślą o tych, którzy chcą sprawdzić się w trudnym terenie na trasie zawodów MTB. Jest jedną z dwóch tras rozpoczynających się i kończących w Świeradowie Zdroju. Trasa rozpoczyna się i kończy przy Domu Zdrojowym w Świeradowie Zdroju.
Kotlina Jeleniogórska
18 kwietnia 2011, autor: i.jeleniagora.pl
W Kotlinie Jeleniogórskiej wytyczono sieć tras rowerowych, z których chętnie korzystają miłośnicy dwóch kółek. Przecinają się tu międzynarodowe szlaki: ER 2 - „Szlak Liczyrzepy”, ER 6 – „Szlak Doliny Bobru” i ER 7 – „Szlak Pogórza Izerskiego”.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne