wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
20 sierpnia 2011, autor: red.
Trasa Komarno - Sosnówka - Niedamirów - Bukówka - Komarno 200 km

Początek 5 dniowej trasy to rancza w Komarnie (jedyne w swoim rodzaju rancho położone pośród lasów i łąk, na wysokości 600 mnpm. z pięknym widokiem na Karkonosze).

Wyjazd na pętlę rajdową dookoła Komarna - podczas drogi zwiedzanie sztolni "Arnold" i "Luiza", przejad przez Rezerwat Góry Miłek. W czasie jazdy krótsze przerwy i jeden dłuższy popas z ogniskiem i śniadaniem z lunchpacketów. Następnego dnia opuszczamy na 3 noce ranczo. Dzisiaj idziemy do Sosnówki (do Ośrodka Wczasowego "Lubuszanin"). Przechodzimy przez Łomnicę, Miłków. Krótko przed dojściem na miejsce zwiedzamy kapliczkę przy Ąródle Św. Anny w Sosnówce. W czasie jazdy krótsze przerwy i jeden dłuższy popas z ogniskiem i 2 śniadania z lunchpacketów. Z Sosnówki idziemy do Karpacza granicą Karkonoskiego Parku Narodowego, potem schodzimy do Ścięgien, gdzie zwiedzamy miasteczko westernowe ''WESTERN CITY''. Tam robimy dłuższą przerwę.

Potem z Karkonoszy wchodzimy w Rudawy Janowickie i kierujemy się na Niedamirów. Po drodze wchodzimy na Konie Apokalipsy (8 widok świata wg Humboldta). Około 19:00 osiągamy cel naszego dnia, gospodarstwo agroturystyczne "ZIEMOWIT", gdzie nocujemy. Etap Niedamirów-Bukówka. Jeden z piękniejszych krajobrazowo dni. Wchodzimy na grzbiety gór i grzbietami podążamy w kierunku Lubawki, a potem Bukówki. Przechodzimy w następne pasmo gór, czyli w Bramę Lubawską. Przed końcem etapu dochodzimy do największego sztucznego zbiornika wody na Dolnym Śląsku - zbiornik Bukówka. Tam możliwość kąpieli, dłuższy odpoczynek. Około 18:30 osiągamy "EKO-Tourist-Farm" gospodarstwo ekologiczne, w którym nocujemy. Jeden z najdłuższych etapów. Wychodzimy z Bukówki i wzdłuż granicy polsko-czeskiej kierujemy się w kierunku na Kowary. Potem wracamy w Rudawy Janowickie, po drodze zaliczamy Sokolik - kolebkę polskiego alpinizmu, ruiny zamku Bolczów, by pod wieczór znaleĄć się z powrotem w Górach Kaczawskich. Około godziny 18:30 osiągamy ranczo w Komarnie gdzie kończy się nasza podróż.

Pogórze Kaczawskie  Dolny  Śląsk  konie  Koniki  stadnina koni  jazda konna  Trasy konne  turystyka konna
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne