wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
20 sierpnia 2011, autor: red.
Trasa Kościelna Wieś –Bogumiłów 31 km

Na całym odcinku szlaku spotykać się można z niemal dziką przyrodą oraz pozostałościami osad i gospodarstw.

Obszar ten przed wojna był gęściej zaludniony, po wielu osadach pozostały dziś tylko nazwy na mapie i stare drzewa owocowe, które dawniej rosły w pobliżu domostw mieszkających tu niegdyś Serbołużyczan i Niemców wysiedlonych po drugiej wojnie światowej.

Szlak przebiega przez osiem miejscowości: Rozpoczyna się w Kościelnej Wsi i przez Klików, Borowe następnie Czyżówek, Lubartów, Silno Małe i Mielno, kończy się w Bogumiłowie.

 

Punkty popasowe na tym odcinku znajdują się w:

Gospodarstwie Agroturystycznym „U Jasinka” na początku trasy,

Gospodarstwie Agroturystycznym i punkcie hodowli koni – Janusza Chrząstka w Czyżówku na 16 km trasy,

Gospodarstwie Agroturystycznym i Stadninie Koni w Bogumiłowie na 31 km trasy.

Miejsc szczególnie niebezpiecznych na tym etapie nie ma z wyjątkiem konieczności przekroczenia drogi wojewódzkiej nr 296 w 3 miejscach:

Kościelnej Wieś na wysokości sklepu,

Klikowie naprzeciwko zalewu,

W okolicach Mielna tj. drogi krajowej nr 27 na trasie Przewóz - Żary

Na drogach tych panuje spory ruch i miejsca te zostały oznaczone odpowiednimi oznaczeniami czarny wykrzyknik na białym tle. W kilku miejscach szlak przecinają tory kolejowe i drogi o mniejszym ruchu.

 

Ten odcinek niemal w całości poprowadzony jest po drogach leśnych z wyjątkiem przejść przez miejscowości. Na odcinku tym nie ma wzniesień stromych podjazdów ani innych miejsc trudnych z jeździeckiego punktu widzenia. Ze względu na prowadzone prace leśne może zaistnieć sytuacja gdzie spotkamy na szlaku sprzęt i pojazdy do wywozu drewna wymaga to zachowania szczególnej ostrożności ze strony jeźdźców.

 

Miejsca atrakcyjne na trasie to:

Zalew na rzece Czerna Mała w miejscowości Klików, można zrobić tu mały popas a łagodnie opadający brzeg i niewielka plaża stwarza możliwość pławienia koni.

W pobliżu miejscowości Borowe szlak biegnie aleją starych dębów (pomniki przyrody). Ponadto w Borowym znajdują się ruiny dworu, ładnie zagospodarowana stadnina koni w Czyżówku, jeden z punktów popasowych, malowniczo położona wieś Lubartów sprawia wrażenie zagubionej wśród lasów takich miejsc i urokliwych zakątków jest wiele na całej trasie

Stadnina Koni Bogumiłów doskonale zagospodarowane miejsce znakomita baza do wypadów organizuje wiele imprez nie tylko jeździeckich.  

jazda konna  Trasy konne  turystyka konna  Bory Dolnośląskie
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne