wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

Uroczysko Siedmiu Stawów
07 kwietnia 2015, autor: mat.pras.

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej, malowniczo położony między Wzgórzami Krzyżowymi a Gumińskimi, jest cennym renesansowym zabytkiem. Jako jeden z nielicznych obiektów wybudowanych w XVI wieku do dziś zachował charakter epoki odrodzenia.

Cudowny Świat w Miniaturze
16 lutego 2015, autor: mat.pras.

Kolejkowo zabierze Cię w podróż przez miniaturowy świat. W kolejkowie zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy, doświadczysz sielanki wsi, czy zwiedzisz tętniące życiem miasta.

 
10 lutego 2015, autor: mat.pras.

Właśnie zakończyła się VIII edycja Międzynarodowego Wyścigu Psich Zaprzęgów Husqvarna Tour 2015! Na Polanie Jakuszyckiej w dniach 5 - 8 lutego na starcie stanęło prawie 70 ekip z 16 krajów świata. W tym roku załogi, pokonując górskie trasy, walczyli z mrozem, wiatrem i śniegiem. Na podium stanęli Polacy, Austriacy, Czesi oraz Niemcy.

Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník - Śnieżnik
12 stycznia 2015, autor: www.stronieslaskie.pl

Wraz z czeskimi partnerami – Starym Mestem  oraz Stowarzyszeniem Gmin Orlicko, od 2013 r. Stronie Śląskie realizuje projekt, pt. „Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník - Śnieżnik - Góry Bialskie”.

Zieleniec (Strefa A) - Kaja
31 sierpnia 2011, autor: red.

Rodzaj wyciągu: talerzykowy                                  

Różnica wysokości: 40m

Przepustowość: 650os./h

Ośrodek narciarski Czarna Góra w Siennej
30 sierpnia 2011, autor: red.
Szklarska Poręba/Jakuszyce - 10km
30 sierpnia 2011, autor: red.

Jakuszyce to nie tylko miejsce, gdzie odbywa się największy w Polsce, masowy bieg narciarski, ale przede wszystkim brama w Góry Izerskie, czynna przez cały rok. Bieg Piastów, choć to wspaniała impreza, trwa tylko trzy dni, Góry Izerskie czekają na turystów zawsze.

Narciarstwo zjazdowe w Szklarskiej Porębie
28 grudnia 2014, autor: www.szklarskaporeba.pl

Szklarska Poręba największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 15 km tras i 14 wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych. Większość jest na stokach górującej nad miastem Szrenicy.  

Zamek Książ
19 stycznia 2011, autor: red.

Zamek Książ znajduje się w administracyjnych granicach Wałbrzycha, nad rzeką Pełcznicą, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dolnośląskie uzdrowiska
Dolny Śląsk znany jest ze swoich wód mineralnych od średniowiecza. Uzdrowiska przyciągały już w XVIII i XIX wieku licznych kuracjuszy z całej Europy. Usytuowanych zostało tutaj kilkanaście uzdrowisk o zróżnicowanych ofertach leczniczych.
Dolny Śląsk
Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Marszłakowskiego Województwa Dolnośląskiego.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne