wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

Z Chojnika nad stawy
Z Chojnika nad stawy (ok. 10,5 km)
Bardo, Nysa Kłodzka (Spływy przełomem bardzkim)
19 sierpnia 2011, autor: red.

Rzeka w tym miejscu przeciska się przez Góry Bardzkie, pięcioma meandrami, odkrywając miejscami skały, na wyskokość do kilkunastu metrów i tworzy doline o głębokości ok 150m. 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
16 stycznia 2013, autor: mat.pras.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605. 

Parki uzdrowiskowe

Parki i ogrody w miasteczkach uzdrowiskowych stanowią niewątpliwą ich ozdobę. Każdy z nich posiada swój charakter i urok. Park Zdrojowy oraz Norweski w Cieplicach Zdrój utrzymane są w romantycznym stylu angielskim i uchodzą one za najpiękniejsze parki zdrojowe w Polsce. 

Kotlina Kłodzka
13 stycznia 2011, autor: red.

Kotlina Kłodzka jest największą w Sudetach kotliną Śródgórską (ok. 500 km2). Roztacza się wzdłuż biegu Nysy Kłodzkiej i dolnych odcinków jej dopływów: Ścinawki i Bystrzycy Dusznickiej. 

Pałac Paulinum
19 stycznia 2011, autor: red.
Pałac usytuowany jest bardzo blisko centrum Jeleniej Góry. Jednak rozległy park skutecznie odgradza go od wielkomiejskiego zgiełku, tworząc enklawę ciszy i zieleni.
Karkonosze
13 stycznia 2014, autor: red.

Karkonosze są najwyższą i najrozleglejszą grupą górską w Sudetach. Zyskały stąd nazwę Gór Wielkich. Ciągną się na zachodzie od doliny Izery, Mumlavy, Mielnicy, Kamiennej oraz Przełęczy Szklarskiej (880 m n.p.m) i po doliną Bobru i Przełęcz Lubawską (516 m n.p.m.) na wschodzie.

Zamek Kliczków
Zamek Kliczków położony jest w dolinie Kwisy, pośród Borów Dolnośląskich.
Szkolny przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku
30 września 2013, autor: red.

W ramach obchodów  „Roku Turystyki Edukacyjnej na Dolnym Śląsku”, Dolnośląska Organizacja Turystyczna wydała multimedialny „Szkolny przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląsku”.

Pałac Schaffgotschów
19 stycznia 2011, autor: red.
Cieplice obecnie administracyjnie przynależą do Jeleniej Góry. Jest to najstarsze polskie uzdrowisko, słynne z leczniczych wód.
Dolny Śląsk
Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Marszłakowskiego Województwa Dolnośląskiego.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne