wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

Wokół  Kłodzkiej Twierdzy
13 stycznia 2011, autor: red.
Wokół kłodzkiej twierdzy (ok. 2,5 km)
Szlak z Zamku Kliczków - Kościelna Wieś 28 km
20 sierpnia 2011, autor: red.
Przebiega przez piękny kompleks leśny Bory Dolnośląskie. Jest to pierwsza z tras konnych mająca udostępnić „Bory” miłośnikom jazdy konnej.
Euroregionalny Szlak Rowerowy ER-2
17 sierpnia 2011, autor: red.

"Szlak biegnie od przejścia granicznego Zittau/Porajów przez Góry Izerskie i pogórze Karkonoszy do Chełmska Śląskiego. Ciekawe miejsca na trasie to również: Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba, Karpacz."

Długość trasy: 167 km

Spływ kajakowy rzeką Kwisą
18 kwietnia 2011, autor: www.radiobory.pl

KWISA (QUEIS) Kwisa jest wodą niezwykłej urody, wypływa w Górach Izerskich, gdzie cieszy się mianem leczniczej i rzeczywiście przebywając nad nią wyraźnie odczuwa się jej dobroczynną moc. Według dawnych podań i legend, nad jej źródłami stać miał złoty posąg Flinsa – pogańskiego bożka zaświatów i ponownych narodzin. 

Bolesławiec z ceramiką w tle
13 stycznia 2011, autor: red.

Bolesławiec – prężne, ładne miasto, w którym nowym obiektom towarzyszą fragmenty starej architektury. To ośrodek wielu imprez kulturalnych, wspaniałej ceramiki i licznych oaz zieleni oraz miejsce wypadowe w okoliczne Bory Dolnośląskie. 

Dolny Śląsk - Wzdłuż Odry
17 sierpnia 2011, autor: red.

Szlak Odry to główny szlak rowerowy przebiegający wzdłuż Doliny Odry o łącznej długości 1064 km. Szlak biegnie z Chałupek do Kostrzynia. Za Kostrzynem do miasta Szczecin prowadzi zielony trasa rowerowa o nazwie Zielona Odra.

Szlak Zamków Piastowskich ZIELONY
17 sierpnia 2011, autor: red.
Podniebna Karkonoska Fala
07 czerwca 2013, autor: publicon

Słynna Karkonoska fala znana jest fanom sportów powietrznych nie od dziś. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że nie chodzi wcale o atrakcje wodne, lecz o zjawisko zapewniające idealne warunki do uprawiania sportów powietrznych. Bazę wypadową do podniebnych wojaży stanowi Aeroklub Jeleniogórski i Karkonoski Klub Paralotniowy.

Wspinać się czy nie wspinać? Oto jest pytanie…
07 czerwca 2013, autor: publicon

Wspinaczka skałkowa to sport, który zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Nic dziwnego – w końcu jak żaden inny dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Region Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Gór Izerskich był eksplorowany przez wspinaczy skałkowych już od połowy XX wieku. 

Zatoka Gondoli we Wrocławiu
28 marca 2011, autor: wroclaw.pl
Zatoka Gondoli znajduje się przy ul. Purkyniego między Muzeum Narodowym i Wzgórzem Polskim we Wrocławiu miejscu ujścia dawnej Fosy Miejskiej do Odry.
Dolny Śląsk
Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Marszłakowskiego Województwa Dolnośląskiego.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne