wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

 
Wieś i uzdrowisko na lewym zboczu doliny Nysy Kłodzkiej, u podnóża Długiego Grzbietu (535 m) i Wronki (455 m). Uzdrowisko jest atrakcyjnie położone u stop Gór Bystrzyckich, w malowniczej dolinie o zalesionych zboczach, nad rzeką Nysą Kłodzką.
 
Dawna wieś, od 1973 leży w obrębie miasta Świeradów-Zdrój na wysokości 480 m n.p.m. Znajduje się tu nieduże uzdrowisko, malowniczo położone w głębokiej kotlinie między Grzbietami Stogu i Smreku. W 1900 r. po odkryciu źródła wody mineralnej zbudowano tu Dom Zdrojowy i kilka domów dla letników. Uzdrowisko Czerniawa Zdrój usytuowane jest również w górskiej dolinie i tworzy integralną część Świeradowa Zdroju. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi jest idealnym miejscem dla leczenia dzieci oraz wypoczynku dorosłych i tworzy jedyny w swoim rodzaju na skalę kraju kompleks uzdrowiskowo – wypoczynkowy.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne