wybierz język
Wrocław - Meandry Oławy
19 sierpnia 2011, autor: red.
Trasa: Oława i Odra: Oławą do ujścia, Odrą pod prąd na Biskupin.
Wiązów – Oława
19 sierpnia 2011, autor: red.

Czas płynięcia ok. 5 h. Rzeka na tym odcinku dzika i mało uczęszczana.

Oława – Siechnice
19 sierpnia 2011, autor: red.

Od Oławy rzeka łatwa i bezpieczna.

Odra - oś Dolnego Śląska
19 sierpnia 2011, autor: red.
W sierpniu odbywa się jedyny w Polsce Integracyjny Spływ Kajakowy Odrą z Wrocławia do Głogowa pod hasłem "Odra - oś Dolnego Śląska", 131 km podzielono na sześć etapów: Brzeg Dolny, Lubiąż, Ścinawa, Chobień i Wietrzyce.
Spływ rzeką Bóbr
18 kwietnia 2011, autor: www.radiobory.pl
BÓBR (BOBER, BOBR, POBER, BOBRAWA) Bóbr to zupełnie odmienny szlak aniżeli spokojna Szprotawa. Na odcinku Borów Dolnośląskich cały czas posiada charakter wody górskiej, nierzadko głębokiej i szerokiej. Wypływa po czeskiej stronie Karkonoszy koło wioski o tej samej nazwie co rzeka.
Spływ kajakowy rzeką Kwisą
30 marca 2011, autor: www.radiobory.pl
KWISA (QUEIS) Kwisa jest wodą niezwykłej urody, wypływa w Górach Izerskich, gdzie cieszy się mianem leczniczej i rzeczywiście przebywając nad nią wyraźnie odczuwa się jej dobroczynną moc. Według dawnych podań i legend, nad jej źródłami stać miał złoty posąg Flinsa – pogańskiego bożka zaświatów i ponownych narodzin. Swój bieg kończy w borach wpadając do Bobru koło wsi Żelisław, pod Górą Kammlera. Rzeka ma łączną długość ok. 127 km. Przez obszar Borów Dolnośląskich płynie najpierw w województwie dolnośląskim, a następnie w lubuskim.
Spływ rzeką Bóbr
30 marca 2011, autor: www.radiobory.pl
BÓBR (BOBER, BOBR, POBER, BOBRAWA) Bóbr to zupełnie odmienny szlak aniżeli spokojna Szprotawa. Na odcinku Borów Dolnośląskich cały czas posiada charakter wody górskiej, nierzadko głębokiej i szerokiej. Wypływa po czeskiej stronie Karkonoszy koło wioski o tej samej nazwie co rzeka. Aż trudno uwierzyć, że niewinne muliste źródlisko wkrótce zamienia się w budzący szacunek wodny żywioł. Bóbr ma długość 272 km i stanowi największy lewobrzeżny dopływ Odry, do której wpada w Krośnie Odrzańskim.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne