wybierz język

NEWSLETTER
Wypełnij i kliknij Wyślij
WŁAŚCICIEL PORTALU

A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
27 marca 2011, autor: Witold Mirowski
Wycieczka po Dolinie Pałaców i ogrodów

Autorem zaproszenia do zwiedzania Pałaców w Łomnicy i Wojanowie jest nasz Czytelnik Witold Mirowski ze Świebodzic. Pan Witold zajmuje się także fotografią. Jego prace znajdziecie w naszej galerii.

Oba pałace te położone są w tzw. Dolinie Pałaców i Ogrodów, malowniczo położone nad rzeką Bóbr. Są to obiekty warte obejrzenia nawet jako cel wycieczki samochodowej lub rowerowej (bardzo dogodny dojazd z Jeleniej Góry). Pałac w Łomnicy jest własnością wnuczki ostatniego przedwojennego właściciela tego obiektu, która mieszka w nim. Jednak pałac wraz z otaczającymi budynkami jest dostępny do zwiedzania i warto to uczynić, bowiem właścicielka w budynkach pałacu oraz pobliskiego folwarku utworzyła muzeum pokazujące historię pałacu i okolicznych ziem. Można zobaczyć jak żyli i pracowali kiedyś mieszkańcy, z czego się utrzymywali. Można przenocować w hotelu, można zjeść posiłek w restauracji, można przejść się po parku i zachwycić okolicą i ....widokiem zamku w Wojanowie, który jest po drugiej stronie rzeki.

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne