wybierz język
A A A
Poleć znajomemu
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błędy (literówki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
Wyślij
19 stycznia 2011
Zamek Kliczków

Zamek Kliczków położony jest w dolinie Kwisy, pośród Borów Dolnośląskich.

Rys historyczny

Początki zamku sięgają 1297 roku, kiedy to książę świdnicko-jaworski Bolko I Surowy wzniósł na nadbrzeżnej skarpie Kwisy drewnianą warownię. W ciągu następnych stuleci zamek przechodziłz rąk do rąk, a kolejni właściciele do budowywali coś od siebie lub zmieniali wystrój na bardziej nowoczesny. Najpoważniejsza modernizacja miała miejsce pod koniec XIX wieku. Ówczesna moda pozwalała architektom mieszać style i czerpać inspiracje z różnych źródeł: angielskiego gotyku, włoskiego renesansu, niemieckiego manieryzmu. Elementy tych właśnie stylów odnajdujemy na elewacjach i we wnętrzach Zamku Kliczków, szczególnie w pięknej Sali Teatralnej. 80-hektarowy park wokółzamku w całości został zaprojektowany w stylu angielskim.

Współczesność

Dziś w zamku Kliczków znajduje się tu ekskluzywny hotel, centrum SPA, centrum konferencyjno-wypoczynkowe i elegancka restauracja. Jest to doskonałe miejsce na konferencje, eventy, ale też na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem okolicy.

www.kliczkow.com.pl

POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne